Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Św. Faustyny Kowalskiej w Trzebosi

Pasowanie na ucznia 2019/2020

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

W piątek, 13 września odbyła się bardzo ważna uroczystość dla uczniów klasy pierwszej naszej szkoły –  Pasowanie na ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni : Pani Anny Kurasińskiej.  Uczyły się dzielnie wierszy, podstaw matematyki, piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób. Nauczyły się nawet śpiewać po angielsku pod przewodnictwem Pani Elwiry Kraska .

Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci klasy pierwszej ubranew świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia.  Pani Dyrektor uroczyście powitała uczniów jak i rodziców. Dzieci przy kolorowej dekoracji zaprezentowały swoje umiejętności. Przy burzy oklasków, w odświętnych strojach, w granatowych biretach na  głowie błysnęli talentem recytatorskim, wokalnym , matematycznym jak i językowym . Nie możemy też zapomnieć o uczniach klasy IV, którzy pomogli przygotować część artystyczną oraz dodali odwagi swoim młodszym kolegom .

Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia” – mówiła Pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Był to niezwykły moment dla uczniów, ich rodziców, także Pani dyrektor nie kryła wzruszenia. Na zakończenie uczniowie otrzymali małe upominki i wspólnie z rodzicami pozowali do pamiątkowych zdjęć. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

pasowanie na ucznia 2019/2020

Utworzono dnia 16.09.2019, 11:54